Menu
  • Svitko nabáda k zodpovednosti
    Svitko nabáda k zodpovednosti
    • | Komentáre
    Premožiteľ púštnej rely Dakar a niekoľkonásobný šampión v country crosse Štefan Svitko sa postavil do čela kampane zameranej na zvýšenie zodpovednosti vodičov pri požití alkoholu.

Svitko nabáda k zodpovednosti

Pretekár apeluje na vodičov jednoduchým sloganom: „Keď jazdíte, nepite!“ Ten sa následne stal aj mottom celej kampane, ktorú zastrešili Pivovary Topvar v spolupráci so spoločnosťou Slovnaft. Týmto krokom sa postavili za odporúčanie Svetovej zdravotníckej organizácie pre Európu znížiť úmrtnosť a úrazy na cestách do roku 2020 o tridsať percent. Svitko následne dodal, že byť dobrým vodičom znamená byť predovšetkým zodpovedný, a to nielen v technike jazdy, ale najmä v prístupe pitia alkoholu. Ten patrí spolu so spôsobom jazdy k hlavným príčinám nehodovosti.
[adsense]
S kampaňou sa bude možné stretnúť na motocyklových a verejných podujatiach, na ktorých budú Svitka sprevádzať špeciálni anjeli strážni. Tých mohli v utorok stretnúť aj vodiči na čerpacích staniciach Slovnaft v Bratislave, Pezinku a Senci. Organizátori akcie zároveň vyhlasujú súťaž pre študentov a dizajnérov o logo kampane vystihujúce jej myšlienku a slogan. Svoje návrhy môžu mladí umelci posielať na maillogo@relationsconsulting.sk do 10. marca.
Autor
Ivan Kutálek

Ivan Kutálek

Hovorí sa, že jeho prvé slovo bolo "auto". Odmalička si k štvorkolesovým autám hľadal cestu, no viac ho zaujímali spoza volantu ako pod kapotou. Od svojich osemnástich sa venuje novinárskej činnosti a v roku 2010 založil webauto,sk, kde píše recenzie k autám, ktoré skutočne riadil.

Sorry no comment yet.

Leave a Comment

Facebook