Menu
  • Spojenie výkonu, dynamiky a komfortu
    Spojenie výkonu, dynamiky a komfortu
    • | Komentáre
    Predstavenie nového automobilu SEAT Leon ST CUPRA sa nieslo v duchu poriadneho šibalstva, ktoré si pre nás pripravil tím SEAT Slovensko.

Nový Seat Leon ST CUPRA dorazil na Slovensko

Pod prvoaprílovým rúškom tajomstva sa totiž skrýval starší model automobilu SEAT Leon, ktorý bol uvedený ako španielský produkt s nadštandardným balíkom oranžového spreja na prestriekanie diskov, sedadlami doplnenými o vaječné škrupinky pre lepšie športové sedenie, masívnym papierovým výfukom a drobnými LED svetielkami. Tieto doplnky nám názorne ukázal asistent tímu SEAT Slovensko. Išlo samozrejme len o podarený prvoaprílový žartík.

Stretli sme sa kvôli novému SEAT Leon ST CUPRA. Dizajn prepracovaný v každom detaile exteriéru či interiéru len potvrdzuje precíznosť značky SEAT. Na prednej časti karosérie sú veľké otvory s výraznými mriežkami určené na vstup chladiaceho vzduchu do motorového priestoru, ktoré podčiarkujú športového ducha automobilu. Zadok pretekára púta pozornosť najmä na vkusný difúzor a dva výfuky. Jeden z najštýlovejších prvkov nového SEAT Leon ST CUPRA sú jednoznačne predné i zadné LED svetlomety. Ich unikátny dizajn pripomína šípový tvar počas dňa i noci.

Predná, zadná, i bočná časť sú dokonale prepracované a celkový dojem je stelesnením elegantného dravca. Dizajnéri nezanevreli ani na diskoch. Verzia ST CUPRA 280 Vás dojme 19-palcovými diskami z ľahkej zliatiny. Špičková verzia obsahuje aerodynamický komplet so spojlerom na zadnej strane strechy a čierne kryty spätných zrkadiel.

Cupra ST

Dych Vám druhýkrát vyrazí interiér. Športové sedadlá vodiča a spolujazdca, intuitívne tlačidlá, spínače, či páčky a tak isto aj široká stredová konzola jasne orientovaná na vodiča, sú samozrejmosťou. V okamihu, keď chytíte do rúk športový volant so splošteným vencom v spodnej časti, ho už nikdy nebudete chcieť pustiť. Ovládacie páčky prevodovky za volantom je možné na želanie doobjednať si spolu s prevodovkou DSG. V sérii dostanete manuál.

Príplatkový balík Performance Pack obsahuje špičkovú brzdovú sústavu Brembo s perforovanými kotúčmi rozmerov 370 x 32 mm, ďalej 4-piestové brzdičky na prednej náprave, exkluzívne 19-palcové disky z ľahkej zliatiny (čierne alebo oranžové), pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 a bočné aerodynamické prahové lišty. K najšportovejšiemu modelu značky SEAT patria tri unikátne farebné dizajnové balíky. Čierne, biele a špeciálne oranžové Cup Racer Orange prevedenie.

To najpodstatnejšie je pod kapotou motora. Benzínový agregát 2.0 TSI disponuje s dvoma variantmi výkonu, a to 265 alebo 280 koní (195 alebo 206 kW). Cena začína na 25 840€ za slabšiu verziu a silnejšia za 27 710€.

,,Nový SEAT Leon ST CUPRA predstavuje optimálne doplnenie našej ponuky vysoko výkonných modelov. Kombinácia suverénneho výkonu a expresívnej dynamiky s komfortom vyhovujúcim pre dlhé jazdy a vysokou úžitkovou hodnotou vytvára jedinečný autmobil. Leon ST CUPRA demonštruje hodnoty značky SEAT v najlepšej forme. Sme hrdí na technickú kompetenciu a kvalitu, ktorú vyžaruje.”

Jurgen Stackmann, predseda predstavenstva SEAT S.A.

Viac informácií a pocitov z jazdnej dynamiky vám prinesieme v júni v redakčnom teste. Pevne veríme, že test nášho plánovaného exempláru zrealizujeme, k hatchbacku sme sa nedostali, nakoľko nemenovaný novinár pred nami „uvaril“ spojku.

Autor

Jan Tonka

Sorry no comment yet.

Leave a Comment

Facebook