Menu
  • Volvo XC90 konečne na Slovensku
    Volvo XC90 konečne na Slovensku
    • | Komentáre
    Švédska automobilka Volvo predávala úctyhodných dvanásť rokov model XC90 v nezmenenej podobe. Bolo nad svetlo jasné, že jeho nástupca predčí očakávania a posunie sa míľovými krokmi dopredu.

Volvo XC90 konečne na Slovensku

Nastalo tak už v minulom roku, kedy sa oficiálne predstavilo na fotkách, nasledovala premiéra na autosalóne v Ženeve, no a pred pár dňami ste sa s ním mohli naživo stretnúť v našich končinách. My sme prijali pozvanie na oficiálnu statickú prezentáciu v hoteli Albrecht, ktorý luxusom zodpovedá novinke XC90.

[adsense]

Neostal kameň na kameni, hoci sme s týmto vozidlom nepodnikli žiadne kilometre, predstaviteľom sa podarilo presvedčiť o kvalitách tohto prémiového SUV. Či už ide o dizajn, interiér, bezpečnosť, veľkosť alebo komfort, toto vozidlo rozhodne má čo ponúknuť potenciálnym zákazníkom. Veď na Slovensku eviduje dílerstvo prvých 31 objednávok, napriek tomu, že objednávatelia Volvo XC90 ani nešoférovali.

Volvo XC90

Nové Volvo XC90 sa vyznačuje nadčasovým dizajnom. Spolu s novým kovovým logom dominuje prednej maske denné svietenie v tvare ležatého písmena T – takzvané „Thorovo kladivo“. V interiéri sa nachádza stredový centrálny displej v podobe tabletu. Cestovanie poskytne až siedmim osobám, tie na treťom rade sú určene predovšetkým menším postavám, prípadne deťom.

O výbave a bezpečnosti nového Volva XC90 by sa dala napísať hádam celá kniha, my by sme tieto veci radi otestovali v redakčnom teste. Urobíme všetko preto, aby sme sa s ním oboznámili medzi prvými na Slovensku. Cena základného modelu so štvorvalcovým dvojlitrom začína na 54 000€.

Autor

Gabriela Tothova

Sorry no comment yet.

Leave a Comment

Facebook