Menu
  • Veci, ktoré si aspoň raz vyskúšal v aute
    Veci, ktoré si aspoň raz vyskúšal v aute
    • | Komentáre
    Auto je dávno viac ako len dopravný prostriedok, ktorý ťa odvezie pohodlne z bodu A do bodu B. Robí radosť, zážitky a vyjadruje status v spoločnosti. Určite si v ňom skúsil aspoň jednu z týchto vecí.

Veci, ktoré si aspoň raz vyskúšal v aute

Rýchly rozjazd na križovatke

Stojíte na križovatke. Vedľa vás zastaví auto s evidentne nižším výkonom. Vaše pohľady sa stretnú. Koľkokrát ste sa už podvedome pripravili na ostrý štart, len aby vaše auto „vyhralo“ šprint z križovatky? Ruku na srdce, aspoň raz!

Maximálna rýchlosť

Čím vyššiu rýchlosť dokáže auto vyvinúť, tým väčšia pravdepodobnosť je, že sa vo vnútri vodiča prebudí rebélia. Stačí nato sebavedomie. Ak si hovoríš že to tvoje auto zvládne, lebo je dobré a ty skúsený vodič, hazarduješ so šťastím. Ani ten najskúsenejší šofér na planéte nevie predvídať, či mu na prázdnej diaľnici neskočí náhla prekážka do cesty, ktorá ho vyľaká a reflexne sa bude chcieť prudko vyhnúť alebo brzdiť.

Fotil si si kilometrové jubileum

Jedna z vecí, ktorú si nechceš nechať ujsť je pokorenie nejakého zaokrúhleného čísla na tachometri tvojho auta. Preto vyťahuješ mobil tesne pred pokorením, aby si si to zaznamenal  a do večera zverejnil na sociálnej sieti pre fanúšikov značky auta, ktoré vlastníš. 

Driftovanie

Jasné! Toto musí vyskúšať každý fanúšik áut so zadným náhonom. Na verejných cestách sú drifty nebezpečné pre hocikoho. Žiaľ, aj niektorí motoristickí novinári natáčajú videá na verejných cestách pre naháňanie efektných záberov na video. Tak potom je jasné, že to musíš vyskúšať aj ty a je úplne zbytočné vysvetľovať riziká. Keď už však neodoláš a budeš to chcieť na verejnej ceste skúsiť, zober aspoň kamaráta, ktorý ti pred zákrutou bude hovoriť cez vysielačku, či nejde niečo oproti. Ale úplne najideálnejšie je ísť mimo verejných ciest.

Trúbenie po pekných ženách

Klaksón na aute slúži na upozornenie iného účastníka cestnej premávky, keď urobí chybu. No koľkokrát si už zatrúbil aj na slečny v minisukniach prechádzajúcich po chodníkoch alebo cez priechod pre chodcov? Akoby si čakal, že miesto zľaknutia jej ten klaksón podveje sukňu a ty uvidíš akú spodnú bielizeň nosí, prípadne rovno Evine rúcho.

Intímne chvíle

Toto sa týka prevažne mladých vodičov, ktorí ešte nemajú vlastné bývanie. Čo k tomu dodať navyše? Asi len toľko, že vtedy viac ocení mamine MPV ako malý roadster. :)

Autor
Ivan Kutálek

Ivan Kutálek

Hovorí sa, že jeho prvé slovo bolo "auto". Odmalička si k štvorkolesovým autám hľadal cestu, no viac ho zaujímali spoza volantu ako pod kapotou. Od svojich osemnástich sa venuje novinárskej činnosti a v roku 2010 založil webauto,sk, kde píše recenzie k autám, ktoré skutočne riadil.

Sorry no comment yet.

Leave a Comment

Facebook