Menu
  • Tri trasy na východ
    Tri trasy na východ
    • | Komentáre
    Zahájením novej sekcie „Stopovanie“ plníme sľuby a prinášame prvý námet na test. V spolupráci s importom Renault sme si vyžiadali na tri víkendy model Laguna, s ktorým postupne podnikneme tri rôzne cesty z Bratislavy do Košíc.

Tri trasy na východ

Rozhodli sme sa otestovať ako sa cestuje na východ po troch zaužívaných ťahoch. Každý z vás určite pozná ľudový pojem „Sťahovanie národov“. Deje sa to každý piatok a nedeľu. Hlavné mesto je často miestom, kde nachádza štúdium a prácu množstvo obyvateľov z iného kraja, často práve prešovského a košického.

Koncom pracovného týždňa však študenti aj pracujúci odchádzajú na víkend domov a cesty sa naplnia automobilmi, železničné vozne cestujúcimi a autobusy pasažiermi. Cestovanie na východ tak častokrát sprevádzajú zápchy, meškania spojov a nervozitu.

My si postupne vyskúšame tri cesty s cieľovým mestom Košice a porovnáme ktorá trasa je najrýchlejšia, ktorá najkrajšia a ktorá najefektívnejšia. Tiež sa zameriame na ostatnú premávku, vždy vyrazíme o rovnakom čase a stopneme čas príchodu.

O ktorých alternatívnych smeroch je reč? Samozrejme, dva hlavné ťahy po Slovensku a jedna cez Maďarsko. Okrem iného očakávame aj objektívny výsledok v spotrebe, keďže vždy bude na ceste to isté vozidlo s tým istým šoférom.

Sme veľmi zvedaví, čo daný test dokáže a vy môžete byť pri tom. Stačí si pridať na náš portál inzerát, a pokiaľ sa budete zhodovať s naším výjazdom, môžete s nami test vyskúšať na vlastnej koži. Vybraným spolujazdcom sa ozveme telefonicky a dohodneme miesto naloženia.

Termíny plánovaných jázd:

21.2.2014 z BA do KE -  23.2.2014 z KE do BA ... trasa: BA – NR – ZV – LC – RS – RV – KE

14.3.2014 z BA do KE -  16.3.2014 z KE do BA ... trasa: BA – ZA – RK – LM – PP – PO –KE

28.3.2014 z BA do KE -  30.3.2014 z KE do BA ... trasa: BA – cez Maďarsko – KE

Kým sa jednotlivé testy zrealizujú, je tu priestor na vaše komentáre, návrhy a postrehy, či ďalšie nápady. Budeme vďační za každú pripomienku a reakciu.

Redakcia Webauto!

Autor
Ivan Kutálek

Ivan Kutálek

Hovorí sa, že jeho prvé slovo bolo "auto". Odmalička si k štvorkolesovým autám hľadal cestu, no viac ho zaujímali spoza volantu ako pod kapotou. Od svojich osemnástich sa venuje novinárskej činnosti a v roku 2010 založil webauto,sk, kde píše recenzie k autám, ktoré skutočne riadil.
Comment 1
  • Vlado Vova

    Vážení susedia, skúste tak ako ja bezodplatne vyskúšať a otestovať nový produkt na trhu. Pán Ivan Kutálek má rozhodne snahu vychytať detské choroby projektu a priniesť aj s našou pomocou na trh pomôcku, ktorá bude každému prospešná 🙂 Vyzývam vás, vyskúšajte, otestujte, komentujte, pomôžete dobrej veci a aj sami sebe! Dakujem

Leave a Comment

Facebook