Menu
  • O čom je nová rubrika „Stopovanie“ ?
    O čom je nová rubrika „Stopovanie“ ?
    • | Komentáre
    Pre lepšie navigovanie v našej novej rubrike "Stopovanie" popisujeme podrobne účel tohto projektu. Ak ste ešte nikdy necestovali stopom cez internet, určite neprehliadnite nasledovný text!

O čom je nová rubrika „Stopovanie“ ?

O čom je nová rubrika „Stopovanie“ ?

Motoristický portál Webauto.sk viac ako tri roky prispieva pravidelne recenziami nových automobilov. Po úspešnom fungovaní mienime rozbehnúť obdobne aj projekt „Stopovanie“, ktorý nebude len o inzerátoch, ale aj o zaujímavých reportážach, informáciách a radách pre motoristov, či cestujúcich.

Pravidelne cestujete na nejakej trase? Jazdíte autom sám, alebo naopak nemáte auto a hromadná doprava je pre vás nevyhovujúca? Preto sme vytvorili rubriku „Stopovanie“.

DSC03676

Obdobný spôsob existuje dlhé roky v Nemecku, kde spoľahlivo funguje, aj u nás na Slovensku sa podobné cestovanie rozmohlo v slogane „Door to door“, čiže od dverí k dverám. Problémom naďalej ostáva nevedomosť verejnosti. A to chceme zmeniť.

[adsense]

Kedy je výhodné cestovať hromadnou dopravou, kedy automobilom?

Nato v skutku neexistuje priama odpoveď. Kým to nevyskúšame na vlastnej koži, verdikt nevyslovíme s istotou, avšak podnetom k stvoreniu tejto rubriky je zvýšiť efektivitu cestovania vodičov, ktorí jazdia pravidelne a chceli by si znížiť PHM, nakoľko ich vozidlo býva často nevyužité.

DSC03666

„Stopovanie“ nie je však výhodné iba pre vodičov, nájde sa tu určite aj hromada ľudí, ktorí by radi išli autom, keďže majú šancu dostať sa domov za kratší čas, pohodlnejšie a v niektorých prípadoch lacnejšie.

Ako používať „Stopovanie“?

Vymysleli sme absolútne jednoduchý a sofistikovaný spôsob vkladania inzerátu. Stačí si vybrať, či ste šofér alebo spolujazdec a potom postupne políčko za políčkom do minúty vyplníte inzerát, z ktorého sa ostatní dozvedia, kedy, kam, a za koľko cestujete, alebo chcete cestovať.

DSC03680

Navyše nie je potrebná registrácia, a pokiaľ vám záleží aj na referenciách, každý návštevník má možnosť ohodnotiť vaše vystupovanie, jazdu a iné vlastnosti. A to všetko bez registrácie, DOKONCA (a to je dôležité) vaše hodnotenie po jazde nezanikne, náš systém si vás zapamätá na základe telefónneho čísla.

Prečo je dôležité hodnotenie vodiča / spolujazdca?

Problém, ktorý trápi 90% vodičov a spolujazdcov tkvie v nepoznaní toho druhého. Nikomu nie je po chuti nasadnúť do cudzieho vozidla respektíve zviezť cudziu osobu. Preto sme inzeráty obohatili FB profilom a hodnotením.

DSC03681

Keď budete mať nedobrú skúsenosť s niektorým vodičom (napríklad jazdil príliš nezodpovedne) stačí ho ohodnotiť formou hviezdičiek.

InformationNáhľad

Ako si pýtať cenu za jazdu?

Záleží na stopárovi a na vodičovi za akých podmienok sa stretnú a zvezú spolu. Neznamená to, že pokiaľ sa nájde iba jedna osoba cestujúca rovnakým smerom, tak automaticky sa delia na náklady za PHM fifty-fifty. Vodič obvykle stanoví cenu podľa spotreby vozidla a vydelí počtom miest na sedenie. Zníži si náklady a stopár má pohodlnejší odvoz domov. Každý získa.

[adsense]

Veríme, že sa vám náš projekt zapáči a začnete ho v hojnej miere využívať. Na oplátku zasa vieme my garantovať čerstvé správy, pripomienky a reportáže. Prvé sú už prichystané na realizáciu.

Tak šťastnú cestu!

Tím Webauto

Autor
Ivan Kutálek

Ivan Kutálek

Hovorí sa, že jeho prvé slovo bolo "auto". Odmalička si k štvorkolesovým autám hľadal cestu, no viac ho zaujímali spoza volantu ako pod kapotou. Od svojich osemnástich sa venuje novinárskej činnosti a v roku 2010 založil webauto,sk, kde píše recenzie k autám, ktoré skutočne riadil.
Comment 1
  • Vlado Vova

    Marek, tá reklama kávovaru zakrýva podstatu ?!

Leave a Comment

Facebook